PARTNERZY

Bartłomiej Gola

Bartłomiej Gola

BARTŁOMIEJ GOLA

PARTNER GENERALNY

Bartek Gola jest partnerem generalnym SpeedUp Group, zaangażowanym w realizacje inwestycji early-stage w obszarach związanych z martech, marketplace, IoT i hardware. Posiada duże doświadczenie związane z branżą marketingowo-reklamową - przeszedł wszystkie szczeble kariery aż do Partnera zarządzającego w BTL Group (współtwórca i udziałowiec) oraz TEQUILA\ Polska. Z branżą startupową związany jest od ponad 8 lat, zaczynał jako inwestor w kilku przedsięwzięciach realizowanych przez partnerów biznesowych, jest współtwórcą kilkunastu startupów technologicznych. Spółki z portfolio grupy wspiera wiedzą i doświadczeniem w zakresie budowania i testowania modeli biznesowych, zarządzania oraz tworzenia strategii biznesowych i negocjacji. Przygotowuje je do pozyskiwania kolejnych rund inwestycyjnych a także wspiera w procesach sprzedaży udziałów i współpracy z dużymi partnerami biznesowymi. Bartek od kilku lat intensywnie wspiera rozwój polskiej społeczności startupowej.

Tomasz Czapliński

Tomasz Czapliński

TOMASZ CZAPLIŃSKI

PARTNER ZARZĄDZAJĄCY

Tomek dołączył do SpeedUp Group w 2011 w roli osoby zarządzającej jednym z funduszy w grupie. Obecnie jest jednym z partnerów zarządzających i odpowiada za działania związane z inwestycjami w ramach SpeedUp BRIdge Alfa. Przeprowadza procesy inwestycyjne w firmy z obszaru R&D i fintech oraz relacje z inwestorami i corporate vc. Spółki portfelowe wspiera wiedzą w zakresie zarządzania finansami, modelowaniu działalności i negocjacji. Swoje doświadczenie budował pracując przez wiele lat na różnych szczeblach w firmach działających w obszarze konsultingu strategicznego. Specjalizuje się w due dilligence i wycenie przedsiębiorstw. Jest doktorantem w na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu a w wolnych chwilach uczy się pilotować samoloty.

Kuba Dudek

Kuba Dudek

KUBA DUDEK

PARTNER ZARZĄDZAJĄCY

Kuba do zespołu SpeedUp Group dołączył w 2013 roku początkowo zajmując się wstępną weryfikacją projektów. Obecnie odpowiada za analizę biznesową wybranych projektów, prowadzenie procesów inwestycyjnych. Zajmuje się w szczególności przygotowywaniem wycen przedsięwzięć, opracowywaniem budżetów i tworzeniem modeli biznesowych. Kuba wspiera również firmy z portfolio funduszu w budowie ich wartości. Najczęściej pracuje z firmami z sektora gospodarki informacją, gamingu oraz medycyny. Przed dołączeniem do SpeedUp Group Kuba pracował między innymi w Fortis Lease i w BNP Paribas.

Marcin Fejfer

Marcin Fejfer

MARCIN FEJFER

PARTNER ZARZĄDZAJĄCY

Marcin prowadzi inwestycje SpeedUp Group w przedsięwzięcia z zakresu martech, marketplace, fintech, medtech, saas oraz gamingu. Odpowiada za przeprowadzanie procesów inwestycyjnych oraz budowanie wartości spółek porfelowych i kontakty z inwestorami zagranicznymi. Przed dołączeniem do SpeedUp Group pracował w firmach technologicznych w Polsce, Portugalii, Danii oraz w Indiach. Wspiera firmy portfelowe swoją wiedzą i doświadczeniem z zakresu prowadzenia negocjacji, budowania i testowania modeli biznesowych oraz wspiera je w przygotowaniach do kolejnych rund inwestycyjnych. Posiada podwójny dyplom Uniwersytetu Strathclyde oraz Uniwersytetu w Aalborgu na kierunku Global Innovation Management. Jest jednym z twórców Hive61 oraz współorganizatorem Startup Weekend Poznań.

Monika Synoradzka

Monika Synoradzka

MONIKA SYNORADZKA

PARTNER ZARZĄDZAJĄCY, CEO HUGE THING

Monika pełni rolę prezesa zarządu Huge Thing i wspólnie z zespołem HT jest odpowiedzialna za rozwój firmy w obszarze akceleracji startupów i działań mających na celu wspieranie firm i rządu we współpracy z startupami. Facylituje procesy wdrażania innowacji do organizacji i tworzenia kultury innowacyjności w firmach. Ponad to Monika jest osobą, która zarządza całościową komunikacją grupy. Odpowiada za relacje z mediami oraz współpracę ze strategicznymi firmami, instytucjami i organizacjami z rynku nowych technologii. Swoją wiedzą i doświadczeniem pomaga spółkom z portfolio planować komunikację, nawiązywać relacje z mediami i partnerami biznesowymi. Od lat wspiera rozwój środowiska startupowego w Polsce. Jest jednym z organizatorów meetup.vc

Michał Lehmann

Michał Lehmann

MICHAŁ LEHMANN

PARTNER ZARZĄDZAJĄCY

Michał jest partnerem zarządzającym i współzałożycielem SpeedUp Venture Capital Group. Wspiera spółki z portfolio w przygotowywaniu strategii biznesowych i w tematach związanych z procesami sprzedaży. Najczęściej pracuje z firmami działającymi w obszarach cleantech i medtech. Michał odpowiada również za prowadzenie procesów sprzedaży spółek, relacje z inwestorami oraz firmami kupującymi. Ma duże doświadczenie w branży marketingowej, szczególnie w zakresie wprowadzania produktów na nowe rynki. W latach 2006-2008 pełnił rolę wiceprezesa TEQUILA\CEE (w ramach TEQUILA Worldwide z siedzibą w Nowym Jorku), globalnego holdingu składającego się z 44 firm, obecnych na 34 rynkach na świecie. Jest laureatem kilkudziesięciu nagród w konkursach marketingu bezpośredniego i reklamy, takich jak: Boomerang, Golden Arrow, Kreatura, Effie czy Złote Orły.

Arkadiusz Piechocki

Arkadiusz Piechocki

ARKADIUSZ PIECHOCKI

PARTNER ZARZĄDZAJĄCY

Arek jest współzałożycielem i Partnerem Zarządzającym SpeedUp Venture Capital Group. Pracuje z spółkami portfelowymi działającymi w obszarze IoT, martech i big data. Doradza im głównie w obszarach związanych z strategią biznesową, kreowaniem produktów, kanałami sprzedaży i marketingiem. Wspiera je również w wyznaczaniu jasnych, konkretnych celów biznesowych, ich realizacji oraz w działaniach związanych z przetwarzaniem i wykorzystywaniem baz danych a także wspiera proces budowy ich wartości. Posiada wieloletnie doświadczenie związane z branżą marketingową, które buduje już od 1995 roku. Ma za sobą zarządzanie działem marketingu dużej firmy z branży FMC oraz wieloletnią przygodę z marketingiem bezpośrednim jako współtwórca sukcesu TEQUILA\Polska i DATA Solutions. Arek uważa, że mimo bałaganu, który towarzyszy narodzinom każdego biznesu prawdziwy sukces osiągają tylko te spółki, którym uda się wypracować silne DNA.

ZESPÓŁ INWESTYCYJNY

Jagoda Żychlewicz

Jagoda Żychlewicz

JAGODA ŻYCHLEWICZ

INVESTMENT ASSOCIATE

Jagoda jest analitykiem inwestycyjnym. Zajmuje się wyszukiwaniem ciekawych projektów, ich analizą i selekcją. Realizuje działania związane z kontrolingiem oraz pracuje z spółkami z portfolio nad dokumentami potrzebnymi w procesie inwestycyjnym.

Robert Grygorowicz

Robert Grygorowicz

ROBERT GRYGOROWICZ

INVESTMENT ASSOCIATE

Robert pełni funkcję Investment Associate. Do firmy dołączył na początku 2018 roku. Zajmuje się analizą projektów inwestycyjnych, kontrolingiem, a także opieką nad niektórymi spółkami portfelowymi. Pełni także rolę awaryjnego fotografa i pilnuje, by każdy ważny moment zapisał się na dłużej.

MAKARY MULCZYŃSKI

Analityk Inwestycyjny

Makary pełni rolę analityka inwestycyjnego. Jest również studentem Università Bocconi na kierunku International Economics and Management. Makary odpowiada przede wszystkim za scouting nowych projektów, analizę rynków oraz wsparcie procesów inwestycyjnych.

JAN FOLLENDORF

Młodszy Analityk Inwestycyjny

Janek pełni funkcję młodszego analityka inwestycyjnego. Do SpeedUp Group dołączył pod koniec 2021 roku. Zajmuje się wyszukiwaniem nowych projektów, ich analizą, a także wspieraniem procesów inwestycyjnych. Janek studiuje również na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu na kierunku Finanse, Audyt, Inwestycje.

Dominik Żyła

Młodszy analityk Finansowy

Dominik dołączył do firmy pod koniec 2021 roku i pracuje na stanowisku Junior Financial Analyst. Zajmuje się kontrolingiem, a także wspomaga procesy prowadzone ze spółkami portfelowymi. Jest również studentem kierunku Rachunkowość i finanse biznesu na Uniwersytecie ekonomicznym w Poznaniu.

ZESPÓŁ OPERACYJNY

Damian Wielechowski

Damian Wielechowski

DAMIAN WIELECHOWSKI

Starszy Manager
ds. marketingu i komunikacji

Damian jest specjalistą ds. marketingu i komunikacji. Do zespołu SpeedUp Group dołączył w 2017 roku i od tego czasu zajmuje się współpracą z przedstawicielami biznesu, instytucjami otoczenia biznesu, administracją publiczną oraz środowiskiem akademickim. Zajmuje się realizacją działań związanych z wspieraniem społeczności startupowej, pomaga spółkom portfelowym, a także dba o relacje z inwestorami. Damian współorganizuje takie wydarzenia jak Alfa School, Hive61 czy Konferencja Marketing i Technologie.

Anna Borowiec

Anna Borowiec

ANNA BOROWIEC

ASYSTENTKA ZARZĄDU

Ania do zespołu SpeedUp Group dołączyła w połowie 2012 roku, jako osoba odpowiedzialna za administrację funduszu SpeedUp Innovation. Obecnie odpowiada za prawidłowy obieg dokumentów w grupie, administrację procesu inwestycyjnego, a także wspiera operacyjnie działania związane z kontaktem z inwestorami, współpracę z spółkami portfelowymi a także organizację wydarzeń. Przed dołączeniem do SpeedUp Group Ania pracowała m.in. dla Urzędu Miasta Poznania, w Biurze Euro 2012. Ania jest również jednym z organizatorów Poznań Offline Party.

Maja Marcyniak

Maja Marcyniak

MAJA MARCYNIAK

ASYSTENT ADMINISTRACYJNY

Maja dołączyła do zespołu w 2019 roku i jest odpowiedzialna za sprawne działanie biura, obieg dokumentów, współpracę z firmami zewnętrznymi oraz wsparcie kolegów z biura, gdy jest taka potrzeba. Wcześniej, przed dołączeniem do teamu, pracowała na stanowiskach związanych z administracją.

HUGE THING

Monika Synoradzka

Monika Synoradzka

MONIKA SYNORADZKA

PARTNER ZARZĄDZAJĄCY, CEO HUGE THING

Monika pełni rolę prezesa zarządu Huge Thing i wspólnie z zespołem HT jest odpowiedzialna za rozwój firmy w obszarze akceleracji startupów i działań mających na celu wspieranie firm i rządu we współpracy z startupami. Facylituje procesy wdrażania innowacji do organizacji i tworzenia kultury innowacyjności w firmach. Ponad to Monika jest osobą, która zarządza całościową komunikacją grupy. Odpowiada za relacje z mediami oraz współpracę ze strategicznymi firmami, instytucjami i organizacjami z rynku nowych technologii. Swoją wiedzą i doświadczeniem pomaga spółkom z portfolio planować komunikację, nawiązywać relacje z mediami i partnerami biznesowymi. Od lat wspiera rozwój środowiska startupowego w Polsce. Jest jednym z organizatorów meetup.vc

Natalia Sadownik

Natalia Sadownik

NATALIA SADOWNIK

Koordynator projektu

Natalia dołączyła do Huge Thing w 2019 roku. Obecnie jest studentką drugiego stopnia Szkoły Głównej Handlowej na kierunku Analiza Danych. Jako część zespołu Huge Thing, Natalia jest odpowiedzialna za działania operacyjne związane z organizacją wydarzeń, przygotowaniem warsztatów i realizacją programów dla startupów oraz partnerów korporacyjnych.

Adam Rozynkowski

Adam Rozynkowski

ADAM ROZYNKOWSKI

Specjalista ds. innowacji

Adam dołączył do Huge Thing w 2020 roku i jest odpowiedzialny za działania związane z realizacją procesów tworzenia i rozwoju innowacji. Przed dołączeniem do HT, Adam wdrażał wewnętrzny program akceleracyjny w Volkswagen Poznań. Posiada również doświadczenie w realizacji projektów z zakresu badań i konsultacji dotyczących m. in, zagospodarowania przestrzennego.

agnieszka cichocka

Manager ds. akceleracji

Agnieszka dołączyła do Huge Thing w 2021 roku. Jest odpowiedzialna za programy akceleracyjne. Pasjonuje się sztuką, technologią i innowacjami genderowymi. Wcześniej dyrektorka Urzędu Dzielnicy Warszawa i kierownik Działu Rozwoju Startupów w Inkubatorze Starter. Współtwórczyni programu akceleracji technologicznej Techseed.me oraz pierwszej w Polsce przestrzeni colivingowej dla cyfrowych nomadów.

Maryla Wojcieszek

INNOVATION SHAPER

Maryla dołączyła do Huge Thing w 2021 roku. Jej zakres zadań i zainteresowań obejmuje wspieranie korporacji w procesach związanych z innowacjami (projektowanie, tworzenie i wdrażanie) oraz łączenie świata korporacji i startupów. Wcześniej, jako Eksperkat w Departamencie Rozwoju Startupów PARP, Maryla współtworzyła programy wspierające ekosystem startupowy w Polsce, m.in. Scale UP - pierwszy publiczny program akceleracyjny łączący startupy i korporacje.

Magda Stachowiak

Manager ds. projektów

Magda dołączyła do Huge Thing w 2021 roku. Odpowiada za programy akceleracyjne Gov Tech inno_Lab. Wcześniej współpracowała przy naszych projektach dla Gov Tech i korporacji. Związana z Poznań Startup Community. Pracowała w agencjach reklamowych i interaktywnych, tworząc kampanie marek i programy lojalnościowe. Pasjonuje się rozwojem osobistym, psychobiologią i wspieraniem kobiet w tworzeniu biznesu. Twórczyni projektów Kobiecy Poznań Przebudzenie i Radość życia.

Zuzanna Kowala

Program Manager

Zuza dołączyła do Huge Thing w 2021 roku. Jest odpowiedzialna za programy akceleracyjne, takie jak GovTech Inno_Lab i Żabka Future Lab. Przed dołączeniem do Innovation Monsters, Zuza prowadziła projekty w Żabka Polska, a także była związana z branżą motoryzacyjną poprzez pracę w Volkswagen Group Polska. W Żabce odpowiadała za zarządzanie projektami, koordynując pracę zespołu zgodnie z najlepszymi praktykami - szukała najlepszego sposobu na utrzymanie procesu w ruchu. Zuza jest również sportoholikiem, poszukiwaczem innowacji i miłośniczką książek.

Dołącz do naszego zespołu

Interesuje się nowymi technologiami i fascynuje się światem startupów. Wierzy, że swoją pracę trzeba lubić, bo tylko wtedy można osiągnąć najlepsze efekty. Lubi wyzwania i zmiany, ceni sobie swobodę ale nie zapomina o obowiązkach. A co najważniejsze – lubi się uczyć i jest prawdziwym team playerem. Brzmi znajomo?

PRZEŚLIJ NAM SWOJE CV NA ADRES JOBS@SPEEDUPGROUP.COM